021-55420140 | 09124072004
صفحه اصلی
درباره ما
خدمات
پیچ شش گوش آچارخور
پیچ آلنی
استد بولت | استاد بولت
پیچ خشکه
پیچ استیل | پیچ استنلس استیل
فروش پیچ و مهره
واشر تخت
واشر فنری
پیچ و مهره گالوانیزه
پیچ و مهره داکرومات
پیچ متری
مهره شش گوش فولادی
مهره استیل
تماس
پیچ شش گوش  آچارخور

پیچ شش گوش آچارخور

پترو پیچ نماینده رسمی صنایع پیچ و مهره آژاکس تولید کننده و صادر کننده انواع پیچ و مهره آچار خور شش گوش، پیچ آلن و استاد بولت با کلاس و گرید مختلف است. پیچ و مهره آچارخور شش گوش نیم دنده با دین 931 و تمام دنده با دین 933 همراه با مهره شش گوش دین 934 با جنس ها و متریال مختلف عرضه و تولید میگردند.
پر مصرفترین نوع پیچ آچارخور شش گوش کلاس 8.8 آن است که پیچ خشکه نیز معروف است. پیچ آچارخور 8.8 دارای سطح متوسطی از استحکام و تردی است و نسبت به کلاس های بالا تر 10.9 و 12.9 سختی کمتری دارد.
پیچ های آچار خور شش گوش بسته به نوع کاربری که دارند و شرایط محیطیشان میتوانند با آبکاری گالوانیزه سرد، گالوانیزه گرم و یا داکرومات عرضه گردند.

کاربرد پیچ آچارخور شش گوش


پیچ های آچار خور کاربرد بسیار گسترده ای در اتصالات ماشین آلات صنعتی دارند بطوریکه اتصالات انواع ماشین آلات راهسازی، ماشین آلات تزریق، ماشین آلات کشاورزی و ... انواع پیچ شش گوش هستند.
علاوه بر این در صنعت آب و فضلاب نیز از پیچ های شش گوش آچار خور داکرومات، گالوانیزه سرد و گرم در اتصالات و ماشین آلات انواع پمپ، شیر توپی، شیر پروانه ای، شیر یک طرفه و .... استفاده انبوه میشود.

پیچ آچارخور تمام دنده

پیچ آچارخور سر شش گوش تمام دنده با استاندارد دین 933 و در استاندارد ایزو با استاندارد ISO4017 ساخته شده و در کلاس های مختلف 5.6، 8.8، 10.9، 12.9 و در قطر های 6 الی 34 میلیمتر ساخته میشوند. پترو پیچ عرضه کننده انواع پیچ آچارخور تمام دنده ساخت صنایع پیچ و مهره آژاکس.
پیچ های شش گوش بصورت نیم دنده و با استاندارد DIN931 و در سیستم ایزو با استاندارد DIN4014 تولید می شوند. پر مصرفترین گرید پیچ شش گوش آچار خور گرید 8.8 معروف به پیچ خشکه می باشد. پیچ های خشکه نسبت به پیچ آهن کلاس 5.6 درصد مربن بیشتری داشته و بر روی آنها عملیات حرارتی صورت گرفته است. پیچ شش گوش خشکه به ازای هر میلیمتر مربع از سطح مقطع خود بار 80 کیلوگرم را تحمل میکند و نمودار تنش و کرنش آن بدلیل کاهش خاصیت چکش خواری نسبت به گرید 5.6 پیچ شش گوش آچارخور جمع تر می باشد. مقایسه بیشتر پیچ آهن و خشکه

پیچ آچارخور تمام دنده

پیچ سر شش گوش آچار خور نیم دنده

پیچ های آچار خور نیم دنده با استاندارد DIN 931 ساخته میشوند و در صنایع مختلف بکار میروند. باید در نظر داشت یک پیچ شش گوش آچار خور ممکن است بیش از یک مشخصه فنی تولید داشته باشد چرا که برخی مشخصات فنی صرفا تعیین کننده نوع رزوه برخی تعیین کننده متریال بکار رفته، برخی استاندارد ها مربوط به گل پیچ و غیره هستند. این پیچ ها نیز مانند پیچ آچار خور تمام دنده همراه با مهره های با استاندارد DIN 934 بکار میروند.

پیچ سر شش گوش آچار خور نیم دنده

پیچ سر شش گوش آچارخور خشکه 8.8

پیچ سر شش گوش آچار خور خشکه که با متریال با کلاس 8.8 تولید میشود و میتواند بصورت نیم دنده و یا تمام دنده باشد مصرف گسترده بالاخص در صنعت آب و فاضلاب و ماشین سازی دارد. از نظر سختی این پیچ در سطح متوسطی قرار دارد و تردی متعادلی نیز دارد. این پیچ در هر میلیمتر مربع سطح مقطع خود قادر به تحمل بار 80 کیلوگرم در حالت کشش است و بصورت گالوانیزه سرد، گرم و داکرومات عرضه میگردد. پترو پیچ پخش کننده انواع پیچ شش گوش خشکه تولیدی آژآکس در ایران و خاور میانه است.

پیچ سر شش گوش آچارخور خشکه 8.8

پیچ سر شش گوش آچارخور استنلس استیل 304 و 316

مقاومت بسیار زیاد جنس استنلس استیل 304 و بالاتر از آن 316 که درصد نیکل بالتری نیز دارد استفاده از پیچ سر شش گوش آچارخور استنلس استیل را در بسیاری از صنایع الزامی کرده است. استنلس استیل نسبت به پوشش گالوانیزه و حتی داکرومات مقاومت بالاتر و طولانی تری دارد. البته پیچ های شش گوش استنلس استیل از نظر قیمت بالاتر هستند اما مقاومت بسیار بالا و طول عمر مناسبی دارند.

پیچ سر شش گوش آچارخور استنلس استیل 304 و 316

پیچ شش گوش آچارخور سازه HV

پیچ های شش گوش سازه معروف به پیچ های گل درشت که در استاندارد دین DIN6914 تولید می شوند و به پیچ های HV نیز معروف هستند. از نظر ابعادی استاندارد تولید آنها از پیچ های شش گوش معمولی درشت تر و ضخیم تر است و با توجه به نحوه قرار گیری و محل استفاده چه از نظر شرایط دمایی سرد و گرم و چه از نظر بار اعمالی به آنها درصد کربن و عملیات حرارتی مختلفی را طی میکنند. برخی از این استاندارد ها مثل پیچ شش گوش استاندارد A320 L7 بگونه ای تولید میشوند که مقاومت در برابر ضربه بالایی در دماهای بسیار پایین و برای مناطق سرد و یخبندان داشته باشند. تنسایل و سختی برخی از استاندارد های پیچ آچارخور شش گوش مثل استاندارد A490 بسیار بالا بوده و عملیات حرارتی بسیار دقیق و سختی را طی می کنند.

پیچ شش گوش آچارخور سازه HV