021-55420140 | 09124072004
صفحه اصلی
درباره ما
خدمات
پیچ شش گوش آچارخور
پیچ آلنی
استد بولت | استاد بولت
پیچ خشکه
پیچ استیل | پیچ استنلس استیل
فروش پیچ و مهره
واشر تخت
واشر فنری
پیچ و مهره گالوانیزه
پیچ و مهره داکرومات
پیچ متری
مهره شش گوش فولادی
مهره استیل
تماس
پیچ متری

پیچ متری

پیچ متری دسته ای از پیچ های تاسیساتی ساختمانی می باشد که اغلب در گرید های پایین تولید میشود. پیچ متری همراه با مهره و واشر مورد استفاده قرار می گیرد و در سایز های مختلف میلیمتری با دنده درشت یافت میشود. پیچ متری اغلب در دو گرید آهنی کلاس 4.8 یا 5.6 و استیل A2 یافت میشود. در تاسیسات ساختمانی پیچ متری پس از عبور از داخل سوراخ ایجاد شده در سطوح مانند سطوح فلزی گالوانیزه بکار رفته در داکت ها در طرف دیگر محکم میشود. از پیچ متری هم بعنوان یک نگهدارنده و هم در اتصالات مختلف ساختمانی استفاده میشود. پیچ متری اغلب در طول 1 متر و در سایز های و قطر های بالا (معمولا بالای 12 میلیمتر) در طول 2 و 3 متر نیز یافت میشود. پتروپیچ تولید کننده و عرضه کننده انواع پیچ متری در گرید های مختلف آهنی و استیل می باشد. پیچ متری دارای شباهت هایی با استاد بولت می باشد و هر دو شبیه به میل های دنده شده می باشند اما واقعیت این است که استاد بولت ها دارای گرید های بسیار بالا و مخصوص صنایع سنگین بوده و دنده اینچی دارند حال آنکه پیچ متری دارای گرید های پایین بوده و دنده میلیمتری دارد.

پیچ متری آهنی

پیچ متری آهنی از سایز M6 با قطر خارجی 6 میلیمتر به بالا تولید میشود. گرید پیچ متری آهنی پایین بوده و معمولا 5.6 یا 4.8 می باشد و از این رو تنسایل کششی و درصد کربن بکار رفته در ساختار پیچ متری آهنی کم بوده انعطاف پذیر بوده و تحت بارگذاری های شدید خم میشود. پیچ متری آهنی اغلب با آبکاری گالوانیزه از نوع سرد عرضه میشود و دارای روکشی از فلز زینک برای محافظت سطحی در برابر زنگ زدگی ناشی از رطوبت می باشد. تنسایل کششی پیچ متری آهنی کمتر از 500 مگاپاسکال بوده و اغلب در طول 1 متر با دنده درشت یافت میشود. به سبب نرم بودن ساختار و متریال پیچ متری آهنی امکان تولید آن با دنده ریز وجود ندارد و در آن صورت دنده ها تحت بارگذاری صاف میشوند. شایان ذکر است پیچ متری آهنی با دنده کبریتی نیز تولید میشود.

پیچ متری آهنی

پیچ متری استیل

پیچ متری استیل هم با دنده درشت و هم با دنده کبریتی تولید میشود پیچ متری استیل از سایز 6 میلیمتر به بالا تولید شده و دارای تنسایل بالاتری از پیچ متری آهنی می باشد. تنسایل مقاومتی پیچ استیل متری برابر با 700 مگاپاسکال بوده و نشان از مقاومت بالاتر آن در برابر نیروهای اعمال شده نسبت به پیچ متری آهنی است. علاوه بر این به سبب وجود عناصر فلزی فوق فعال مانند کروم و نیکل در ساختار پیچ متری استیل بدون نیاز به هیچ گونه آبکاری سطحی در برابر رطوبت و آب در مقابل زنگ زدگی مقاومت دارد. هر چند پیچ متری استیل اغلب در طول 1 متر یافت میشود اما در سایز ها و قطر های بالای 12 میلیمتر این سری از پیچ ها در طول 2 و 3 متر نیز یافت میشوند. از پیچ متری استیل به سبب مقاومت بالای محیطی در داکت ها با درصد رطوبت بالا و در مناطق مرطوب در صنایع ساختمانی و سازه ها به وفور استفاده میشود. پتروپیچ تولید کننده و عرضه کننده انواع پیچ متری استیل و آهنی در ایران می باشد.

پیچ متری استیل