021-55420140 | 09124072004
صفحه اصلی
درباره ما
خدمات
پیچ شش گوش آچارخور
پیچ آلنی
استد بولت | استاد بولت
پیچ خشکه
پیچ استیل | پیچ استنلس استیل
فروش پیچ و مهره
واشر تخت
واشر فنری
پیچ و مهره گالوانیزه
پیچ و مهره داکرومات
پیچ متری
مهره شش گوش فولادی
مهره استیل
تماس
استد بولت | استاد بولت

استد بولت | استاد بولت

پترو پیچ عرضه کننده انواع استد بولت استاد بولت تولیدی صنایع پیچ و مهره آژاکس با استاندارد و سختی مختلف می باشد. این استد بولت ها طبق درخواست مشتریان با دنده میلی متری و یا اینچی تولید و عرضه میگردند.

کاربرد استد بولت

استد بولت ها دسته ای از اتصالات صنعتی هستند که دو سر آنها برای اتصال مهره آزاد است و استفاده بسیار زیاد رد صنایع نفت، گاز و پتروشیمی دارند. استد بولت ها نیز مانند انواع پیچ و مهره طبق استاندارد های معتبر جهانی تولید میشوند که معروف ترین این استاندارد ها در تولید استد بولت استاندارد ASTM A193 است. استد بولت های تولید شده طبق این استاندارد نیز میتوانند از مواد B7, B8 و B16 تولید شده باشند که هر یک استقامت و سختی مختلفی به استد بولت ها میدهد.


تفاوت استد بولت b7 استاد بولت b8 و استاد بولت b16تفاوت عمده استد بولت های نام برده بیشتر از نظر کارایی و متریال تولیدی آنها است. از اسن جهت استد بولت B8 استنلس استیل بوده و از نظر متریال تفاوت عمده ای با دو مورد دیگر دارد. خواص استنلس استیل بودن استاد بولت B8 این ویژگی را به آن میدهد که در برابر رطوبت و تا اندازه ای محیط آمونیاکی مقاومت داشته باشد. استد بولت B7 و B16 نیز از نظر متریال بسیار به هم نزدیک هستند و تفاوت عمده آنها عملیات حرارتی متفاوتی است که روی آنها انجام شده است. در کل در دماهای بسیار بالا کارایی استد بولت B16 از B7 بالا تر است و این تفاوت عمده دو استد بولت نام برده است

استد بولت A193 B7

استد بولت B7 طبق استاندارد A193 تولید شده تمام رزوه بوده و سر آن پخ یا چمفورد شده است. متریال B7 فولاد همراه با اندکی کروم و مولیبدنیت می باشد. دنده های این استد بولتبصورت اینچی در دستگاه انگلیسی زده میشود و معمولا همراه با مهره 2H بسته میشوند.
استد بولت B7 در حالت بدون آبکاری تیره روغن اندود است و بصورت آبکاری گالوانیزه گرم ، آبکاری گالوانیزه سرد و داکرومات نیز عرضه میگردد. پترو پیچ عرضه کننده انواع استد بولت تولید صنایع پیچ و مهره آژاکس استد بولت

استد بولت A193 B7

استاد بولت ASTM A193 B16

استاد بولت B16 از نوع تنسایل بالا بوده و برای کاربری در دماهای بسیار بالا مخصوصا در صنایع نفت و گاز کاربرد زیادی دارد. معمولا همراه با مهره 2H استفاده میشود و بصورت اینچی تولید میشود. برای مقاوم سازی این استد بولت معمولا از روکش کادیوم استفاده میشود و تا دمای 520 درجه سانتی گراد کارایی بالایی از این متریال استاد بولت دیده میشود. استقامت بالای استاد بولت B7 بخاطر ترکیب مناسب کروم، مولیبدنیت و وانادیوم است.

استاد بولت ASTM A193 B16

استاد بولت استنلس استیل B8

استاد بولت A193 B8 استنلس استیل بوده و در خطوط انتقال آب، لوله ها و اتصالات لوله، صنایع کشتی سازی و فلنج و شیر آلات استفاده عمده ای دارد. این استد بولت ها معمولا با دنده اینچی تولید میشوند و در دو کلاس 1 و 2 دسته بندی میشوند. کلاس 2 استاد بولت B8 در مرحله نهایی دارای عملیات مقاوم سازی سطحی را نیز دارد.

استاد بولت استنلس استیل B8