021-55420140 | 09124072004
صفحه اصلی
درباره ما
خدمات
پیچ شش گوش آچارخور
پیچ آلنی
استد بولت | استاد بولت
پیچ خشکه
پیچ استیل | پیچ استنلس استیل
فروش پیچ و مهره
واشر تخت
واشر فنری
پیچ و مهره گالوانیزه
پیچ و مهره داکرومات
پیچ متری
مهره شش گوش فولادی
مهره استیل
تماس
پیچ خشکه

پیچ خشکه

پتروپیچ وارد کننده پیچ خشکه 8.8 در سایز ها و شکل های مختلف برای صنایع ماشین سازی می باشد. پیچ خشکه 8.8 در شکل های شش گوش با استاندارد DIN931 نیم دنده و استاندارد DIN933 بصورت تمام دنده شش گوش تولید می شود. همچنین پیچ خشکه در کلاس 8.8 بصورت پیچ آلن نیز در بازار با استاندارد DIN912 و همچنین آلن تخت و مغزی یافت میشود. پیچ خشکه 8.8 دارای حد متوسط و بالایی از کربن در ساختار خود می باشد که سبب بالاتر رفتن مقاومت کششی آن نسبت به پیچ و مهره آهنی شده است. تنسایل کششی پیچ خشکه 8.8 حدود 800 مگاپاسکال است و این بدان معناست که این پیچ قابلیت تحمل بار 80 کیلوگرم بصورت کششی را در هر سانتی متر مربع خود دارد. پیچ های خشکه دسته ای از پیچ های فولادی با حد متوسط و بالاتر از متوسط از تنسایل هستند. پیچ خشکه لقب نوعی پیچ در استاندارد بین المللی با گرید 8.8 یعنی مقاومت کششی 80 کیلوگرم به ازای هر میلیمتر مربع از سطح مقطع که حد بالایی است. بنابراین و با توجه به بالا بودن سختی سطحی پیچ خشکه کلاس 8.8 میتواند دارای دنده های درشت COARSE و دنده ریز FINE باشد.

پیچ خشکه 8.8 شش گوش تمام دنده

پیچ خشکه 8.8 شش گوش تمام دنده در سایز های مختلف از 3 میلیمتر الی 36 میلیمتر تولید میشود. اغلب پیچ خشکه 8.8 بصورت دنده درشت طبق استاندارد DIN933 و با دنده های یونیفاید و درشت COARSE THREAD تولید میشوند. با توجه به مقاومت کششی بالا و استحکام سطحی بالا که حاصل از عملیات حرارتی و مقاومت بالای متریال بکار رفته در تولید می باشد پیچ خشکه 8.8 قابلیت تولید با دنده ریز FINE THREAD را نیز دارد. پیچ شش گوش خشکه 8.8 هم به صورت خود رنگ بدون آبکاری و گاهی به رنگ نقره ای حاصل از آبکاری گالوانیزه یا داکرومات و گاهی نیز به رنگ مشکل زاج کاری شده در بازار یافت می شود.

پیچ خشکه 8.8 شش گوش تمام دنده

پیچ خشکه آلن 8.8

یکی از پر کاربرد ترین نوع پیچ خشکه 8.8 که در اتصالات ماشین آلات مکانیکی کاربرد زیادی دارد پیچ خشکه آلن می باشد که بصورت استوانه ای با استاندارد DIN912 تولید شده است. البته پیچ خشکه 8.8 بصورت آلنی سر تخت و مغزی نیز تولید میشود اما کاربری آنها محدود تر از مورد سر استوانه ای می باشد. پیچ آلن خشکه 8.8 دارای تنسایل 800 مگاپاسکال بوده و هم بصورت نیم دنده و هم بصورت تمام دنده تولید میشود. اغلب پیچ خشکه آلن بصورت نیم دنده و آبکاری شده یافت میشود. از آنجا که گرید 8.8 یکی از گرید های فولادی محسوب میشود با وجود داشتن سختی سطحی بالا و مقاومت کششی بالا در برابر زنگ زدگی بسیار آسیب پذیر است. از این رو پیچ خشکه 8.8 به هر شکلی که باشد با بکار گیری روکش و لعاب از فلز روی (زینک) آبکاری می شود. آبکاری پیچ خشکه 8.8 با فلز روی به سه صورت آبکاری گالوانیزه سرد، گرم و آبکاری داکرومات صورت می پذیرد که آبکاری داکرومات مدرن ترین نوع آبکاری برای این گرید از پیچ خشکه محسوب میشود.

پیچ خشکه آلن 8.8