021-55420140 | 09124072004
صفحه اصلی
درباره ما
خدمات
پیچ شش گوش آچارخور
پیچ آلنی
استد بولت | استاد بولت
پیچ خشکه
پیچ استیل | پیچ استنلس استیل
فروش پیچ و مهره
واشر تخت
واشر فنری
تماس
واشر فنری

واشر فنری

واشر فنری که معمولا همراه با واشر تخت در اتصال پیچ و مهره مور استفاده قرار میگیرد معمولا از جنس آهنی و گاهی استیل تولید شده که در حالت آهنی همراه با آبکاری گالوانیزه سرد عرضه میشود. سایز واشر فنری (در زبان انگلیسی Split washer, Spring Washer) بسته به سایز پیچ انتخاب شده معمولا از سایز 5 میلیمتر تا 36 میلیمتر متغیر می باشد. واشر فنری طبق استاندارد DIN127 در دستگاه استاندارد آلمانی تولید میشود. هدف اصلی از استفاده از واشر فنری افزایش تنش اتصال می باشد. هر چند از واشر فنری برای قفل کردن اتصال پیچ و مهره ها نیز استفاده می شود. بدین معنا که در اتصالات دینامیک پیچ و مهره ها یعنی جایی که پیچ و مهره بر روی دستگاه ها و قطعات ارتعاشی بسته می شوند بر اثر حرکت پیچ و مهره در معرض باز شدن قرار می گیرند. استفاده از واشر فنری در واقع با افزایش تنش اتصال مانع از باز شدن پیچ و مهره بر اثر ارتعاش می شود. پتروپیچ بورس انواع واشر فنری در سایز های مختلف می باشد.

واشر فنری آهنی گالوانیزه

واشر فنری آهنی در سایز های مختلف تا 36 میلیمتر برای اتصالات پیچ و مهره های شش گوش و آلن و مطابق با استاندارد DIN127 تولید میشوند. واشر فنری آهنی دارای انعطاف بالاتری نسبت به موارد فولادی و خشکه می باشد. استفاده از آهن در ساختار واشر فنری با گرید آهن آسیب پذیری آن در برابر زنگ زدگی را بالا می برد و از این رو معمولا آبکاری گالوانیزه سرد بر روی سطح بیرونی واشر فنری آهنی انجام می گیرد.

واشر فنری آهنی گالوانیزه

واشر فنری استیل

واشر فنری استیل در دو گرید A2 , A4 که به ترتیب از استنلس استیل گرید 304 و 316 تولید میشود در سایز های میلیمتری مختلف از 5 میلیمتر با بالا تولید میشوند و همراه با پیچ و مهره استیل و واشر تخت استیل مورد استفاده قرار میگیرند. واشر فنری استیل سختی و تنسایل بالاتری از واشر فنری آهنی دارد و انعطاف آن نیز کمتر می باشد و بدون نیاز به آبکاری با دارا بودن مقاومت محیطی بالا در اتصالات صنعتی مورد استفاده قرار می گیرد.

واشر فنری استیل