021-55420140 | 09124072004
صفحه اصلی
درباره ما
خدمات
پیچ شش گوش آچارخور
پیچ آلنی
استد بولت | استاد بولت
پیچ خشکه
پیچ استیل | پیچ استنلس استیل
فروش پیچ و مهره
واشر تخت
واشر فنری
پیچ و مهره گالوانیزه
پیچ و مهره داکرومات
پیچ متری
مهره شش گوش فولادی
مهره استیل
تماس
واشر تخت

واشر تخت

پتروپیچ تولید کننده و عرضه کننده انواع واشر تخت استاندارد های مختلف ، در سایز های مختلف و متریال مختلف می باشد. واشر تخت استاندارد DIN125 مناسب برای اتصال بر روی پیچ و مهره شش گوش، آلن و متری بوده و از جنس آهن و معمولا بصورت گالوانیزه سرد، استیل و فولادی نیز موجود می باشد. واشر تخت های آهنی گاهی همراه با واشر فنری و گاهی بدون واشر فنری در اتصال مهره بر روی پیچ مورد استفاده قرار می گیرند. استاندارد واشر تخت متریک DIN125 بیان کننده قطر داخلی، قطر خارجی و ضخامت آن می باشد. لازم به ذکر است که طبیعتا قطر اسمی واشر تخت از قطر واقعی آن کمتر است تا واشر به راحتی در داخل پیچ قرار گیرد. بدین معنا که قطر داخلی واشر تخت 10 بعنوان مثال اندکی از 10 میلیمتر بیشتر است و مفهوم سایز 10 برای واشر تخت بدین معناست که می بایست بر روی پیچ سایز 10 بسته شود. آبکاری واشر تخت بستگی به گرید ان دارد و در گرید های پایین اغلب از نوع گالوانیزه سرد و در گرید های بالاتر آبکاری گالوانیزه گرم و داکرومات برای واشر تخت پیشنهاد می شود. پترو پیچ تولید کننده و عرضه کننده انواع واشر تخت در ایران می باشد.

واشر تخت آهنی

واشر تخت های آهنی که در اتصالات پیچ و مهره آهنی کلاس 5.6 به شکل شش گوش و آلن مورد استفاده قرار می گیرند معمولا طبق استاندارد DIN125 تولید میشوند. واشر تخت آهنی سختی تنسایل پایینتر از 500 مگاپاسکال دارد. از آنجا که متریال آهن در برابر زنگ زدگی مقاومت چندانی ندارد واشر تخت آهنی بصورت گالوانیزه سرد عرضه میشود.واشر تخت در اتصالات پیچ و مهره ای از طرفی نقش افزاینده دارد بدین معنا که سطح مقطع جانبی مهره برای اتصال بعنوان تکیه گاه بر روی قطعه کار کافی نمی باشد و استفاده از واشر تخت سبب افزایش سطح اتکا می باشد. از طرف دیگر مهره به سبب داشتن لبه های شش گوش پس از نشستن بر روی سطح کار دیگر به راحتی بسته نمیشود و تنش لازم برای اتصال بوجود نمی آید اما با بکار گیری واشر تخت مهره به راحتی بر روی واشر نشسته و واشر تخت است که تنش اتصال با سطح مار را کامل می کند.

واشر تخت آهنی

واشر تخت استنلس استیل

واشر تخت استنلس استیل در استاندارد های مختلف متریک و از جنس استنلس استیل در دو گرید 304 و 316 تولید میشود. از واشر تخت استیل در اتصالات همراه با مهره استیل در همان گرید و پیچ استیل که میتواند در اشکال شش گوش، آلن و متری باشد استفاده میشود. واشر تخت استیل استاندارد DIN125 در قطر های مختلف تا 36 میلیمتر و حتی بالاتر برای اتصالات تجهیزات مختلف تولید میشود و قابلیت مقاوت بالا در برابر زنگ زدگی ناشی از رطوبت دارد. واشر تخت استیل نیز دو دو گرید A2 که از استیل 304 و A4 :ه از استیل 316 تولید میشود موجود است.

واشر تخت استنلس استیل