021-55420140 | 09124072004
صفحه اصلی
درباره ما
خدمات
پیچ شش گوش آچارخور
پیچ آلنی
استد بولت | استاد بولت
پیچ خشکه
پیچ استیل | پیچ استنلس استیل
فروش پیچ و مهره
واشر تخت
واشر فنری
پیچ و مهره گالوانیزه
پیچ و مهره داکرومات
پیچ متری
مهره شش گوش فولادی
مهره استیل
تماس
پیچ و مهره داکرومات

پیچ و مهره داکرومات

پیچ و مهره داکرومات نسلی جدید از پیچ و مهره آبکاری شده با قابلیت های مقاومت بالایی در برابر زنگ زدگی و اکسید شدن هستند. پیچ و مهره داکرومات دارای لایه از فلز روی بر روی سطح خارجی هستند که بر خلاف پیچ و مهره گالوانیزه دارای پروسه مدرنی از تولید در دمایی بین دمال آبکاری گالوانیزه سرد و گرم هستند. پیچ و مهره داکرومات با وجود اینکه قابلیت های مقاومتی بسیاری دارند و ضخامت لایه زینک بر روی سطح خارجی آنها کمتر از آبکاری گالوانیزه گرم است. مضاف بر آن پیچ و مهره داکرومات مشکلات پیچ و مهره گالوانیزه گرم را نیز در اتصال به سبب پایین بودن ضخامت لایه روی ندارند. پیچ و مهره داکرومات در تست نمک ساعت طولانی تری را نسبت به پیچ و مهره گالوانیزه گرم تحمل می کنند با این وجود که ضخامت لایه زینک در آبکاری کمتر می باشد. قیمت آبکاری گالوانیزه گم معمولا کیلویی بوده اما به سایز پیچ و مهره نیز بستگی دارد. رنگ نهایی پیچ و مهره داکرومات به رنگ نقره ای و اندکی مات بوده و بر خلاف پیچ و مهره گالوانیزه سرد که رنگ براقی دارند به ماتی می گراید.

پیچ و مهره شش گوش داکرومات

پیچ و مهره شش گوش داکرومات معمولا در گرید های بالای فولادی از خشکه 8.8 و بالاتر شامل پیچ و مهره شش گوش 10.9 و 12.9 مورد استفاده قرار می گیرند. پیچ و مهره داکرومات شش گوش هم بصورت تمام دنده استاندارد DIN933 و نیم دنده استاندارد DIN931 که دارای دنده های میلی متری هستند یافت میشوند. بسیاری از استاندارد های آمریکایی پیچ و مهره مانند ASTM A320, A325, A490 نیز بصورت شش گوش و با آبکاری داکرومات یافت می شوند هر چند که این استاندارد های آمریکایی دارای دنده های اینچی هستند. در نقایسه دو آبکاری معمول پیچ و مهره ها این پیچ و مهره داکرومات است که برای تمام پیچ و مهره های شش گوش در هر گریدی که باشند به سبب دمای سرد تر عملیات آبکاری نسبت به آبکاری گالوانیزه گرم صدمه ای به ساختار درونی پیچ و مهره وارد نیامده و تنسایل پیچ و مهره داکرومات افتی ندارد.

پیچ و مهره شش گوش داکرومات

پیچ و مهره داکرومات دنده آمریکایی

بسیاری از استاندارد های پیچ و مهره داکرومات که اغلب نیز بصورت نیم دنده یافت می شوند طبق استاندارد های آمریکایی با دنده اینچی تولید و عرضه میشوند. این سری از پیچ و مهره داکرومات که کمیاب تر هم هستند از آبکاری داکرومات پیچ و مهره استاندارد A320, A325, A490 تولید میشوند که هر یک دارای خواص مکانیکی و شیمیایی مرتبط به خود بوده و تحت عملیات حرارتی خاصی با دنده های اینچی تولید می شوند. بر خلاف آبکاری گالوانیزه گذم که سبب کاهش تنسایل برخی گرید های پیچ آمریکایی مانند گرید A490 میشود پیچ و مهره داکرومات در تمام گرید های بالا بدون تداخل در میزان تنسایل تولید و عرضه میشود.

پیچ و مهره داکرومات دنده آمریکایی