021-55420140 | 09124072004
صفحه اصلی
درباره ما
خدمات
پیچ شش گوش آچارخور
پیچ آلنی
استد بولت | استاد بولت
پیچ خشکه
پیچ استیل | پیچ استنلس استیل
فروش پیچ و مهره
واشر تخت
واشر فنری
پیچ و مهره گالوانیزه
پیچ و مهره داکرومات
پیچ متری
مهره شش گوش فولادی
مهره استیل
تماس
پیچ استیل | پیچ استنلس استیل

پیچ استیل | پیچ استنلس استیل

عرضه انواع پیچ استنلس استیل A2 , A4 تولید شده از استیل 304 و 316 به شکل های شش گوش، آلن و متری. پیچ و مهره استیل به سبب مقاومت بالا در برابر خوردگی در صنایع مختلف مورد استفاده قرار می گیرند. پیچ و مهره استیل در ساختار خود از دو عنصر کروم و نیکل استفاده می کنند که مانع اکسید شدن آنها در برابر عوامل خورنده طبیعی مانند رطوبت و اسید های رقیق میشود. شایان ذکر است تماس فلز با بسیاری گازهای صنعتی در محیط های کارگاهی نیز عامل زنگ زدن آن می باشد. پیچ و مهره استیل نیازی به آبکاری ندارند و بصورت ذاتی در برابر زنگ زدگی مقاومت می کنند. از پیچ های استیل در اتصالات استیل لوله ها و فلنج ها به شکل استاد بولت استیل نیز استفاده میشود. پیچ استیل در شکل های مختلفی تولید میشود و با استاندارد های مختلف نیز عرضه میشود. از نظر نوع دنده پیچ استیل اغلب با دنده درشت COARSE THREAD عرضه شده و دارای دنده های یونیفاید می باشد. تصور اینکه پیچ استیل به هیچ وجه زنگ نمی زند تصور بی پایه ای می باشد چرا که حتی استنلس استیل 316 نیز در برابر اسید ها، نمک ها و کلرید ها دچار خوردگی و زنگ زدگی میشود. حتی در طی زمان طولانی و در برخورد با آب نیز پیچ استیل دچار زنگ زدگی میشود اما سرعت این فرایند بسیار کند بوده بگونه ای که طی هر 100 سال تنها 0.4 میلیمتر خورده میشود.

پیچ شش گوش استیل A2

پیچ شش گوش استیل A2 از استنیل گرید 304 تولید شده و در سایز های میلیمتری از 3 الی 36 میلیمتر تولید و عرضه شده است. پیچ استیل A2 از نظر تنسایل مقاومت با پیچ استیل A4 برابری می کند اما توسط آهنربا تا اندازه ای جذب شده و در محیط های کلریدی نیز مقاومت چندانی ندارد. از نظر مقاومت حرارتی پیچ استیل شش گوش A2 در رتبه پایینتری نسبت به استیل 310 و 312 قرار دارد. اغلب از پیچ شش گوش استیل A2 برای محیط هایی که با رطوبت سرو کار دارد استفاده میشود چرا که بدون نیاز به هیچ آبکاری خواص مکانیکی و شیمیایی خود را حفظ می کند. پیچ استیل A2 با مهره و واشر با همین گرید بسته شده و دارای قیمت به نسبت بالاتری از پیچ خشکه 8.8 و پیج آهنی می باشد.

پیچ شش گوش استیل A2

پیچ استیل آلن سر استوانه ای

پیچ استیل آلن سر استوانه ای که در اتصالات ماشین آلات صنعتی شامل انواع الکتروپمپ ها، کمپرسورها، گیربکس ها و الکتروموتر های صنعتی مورد استفاده قرار می گیرد در سایز های 3 الی 36 میلیمتر تولید و عرضه میشود. پیچ استیل آلن خور دارای دنده های میلیمتری درست بوده و طبق استاندارد می بایست بصورت نیم دنده تولید شود. هر چند که بنا به درخواست بازار بصورت تمام دنده نیز تولید و عرضه میشود. پیچ آلن استیل سر استوانه ای هم از گرید 316 و هم از گرید استنلس استیل 304 تولید میشود که پیچ آلن استیل 316 دارای قیمت بالاتر و مقاومت خوردگی مناسب تری است. پیچ آلن استیل سر استوانه ای به سبب سهولت بیشتر در اتصال نسبت به مورد شش گوش دارای تکنولوژی تولید مدرن تری بوده و در سایز برابر دارای وزن بیشتری نیز نسبت به پیچ شش گوش دارد. پیچ استنلس استیل آلن خور سر استوانه ای با استاندارد DIN912 ـولید میشود.

پیچ استیل آلن سر استوانه ای

پیچ استیل A4 شش گوش

پیچ استیل A4 شش گوش هم بصورت نیم دنده و تمام دنده و طبق استاندارد DIN931 , DIN933 تولید میشود. گرید استیل بکار رفته در تولید پیچ استیل A4 گرید 316 می باشد که علاوه بر کروم و نیکل عنصر گران قیمت مولیبدنیوم را نیز با درصد کمی در ساختار خود دارد. پیچ استیل A4 دارای قیمت بالاتری از پیچ استیل A2 می باشد اما به سبب مقاومت بالاتر در برابر زنگ زدگی عناصر و ترکیبات کلریدی مورد استفاده قرار می گیرد. یکی دیگر از دلایل ترجیح استفاده از پیچ استیل A4 نسبت به A2 نگیر بودن آن در میدان مغناطیسی است. از این رو در اتصالات ماشین آلات فولادی و در شرایطی که میدان مغناطیسی ایجاد میشود از پیچ استیل A4 استفاده میشود. پیچ استیل A4 مقاومت سایشی و تنسایل کششی کاملا برابری با مدل A2 دارد و نسبت به پیچ های تولید شده از اتنلس استیل گرید 310 و 312 مقاومت حرارتی پایین تری دارد.

پیچ استیل A4 شش گوش