021-55420140 | 09124072004
صفحه اصلی
درباره ما
خدمات
پیچ شش گوش آچارخور
پیچ آلنی
استد بولت | استاد بولت
پیچ خشکه
پیچ استیل | پیچ استنلس استیل
فروش پیچ و مهره
واشر تخت
واشر فنری
پیچ و مهره گالوانیزه
پیچ و مهره داکرومات
پیچ متری
مهره شش گوش فولادی
مهره استیل
تماس
مهره شش گوش فولادی

مهره شش گوش فولادی

مهره شش گوش فولادی که در اتصالات انواع پیچ شامل پیچ شش گوش، پیچ آلن، پیچ متری و استاد بولت مورد استفاده قرار میگیرد در استاندارد های مختلف و با گرید های متنوعی تولید میشود. بر خلاف تصور عمومی نقش مهره در اتصالات پیچ و مهره ای به اندازه پیچ و حتی بیشتر می باشد و استاندارد های بسیار دقیقی در تولید مهره های فولادی شش گوش بکار گرفته میشود. مهره های فولادی شش گوش در گرید های 4 ، 5 ، 8، 10 و 12 تولید شده و برای استفاده بر روی پیچ های فولادی در گرید های مختلف استفاده میشوند. بر خلاف پیچ ها قطر و سایز مهره فولادی در داخل محاسبه میشود و معیاری به نام میزان لقی برای تعیین سایز دیقی مهره ها مشخص شده است. مهره فولادی نیز مانند پیچ فولادی دارای دنده ها ریز و درشت و بر حسب استاندارد های میلیمتری و اینچی می باشد. آنچه روشن است اهمیت گرید مهره فولادی در اتصال به پیچ به اندازه ای است که اغلب گرید مهره فولادی با گرید پیچ برابر و حتی یک رده نیز بالاتر انتخاب می شود. بعنوان مثال در اتصال مهره فولادی بر روی پیچ خشکه کلاس 8.8 می بایست از مهره فولادی کلاس 8 و یا حتی 10 استفاده نمود.

مهره فولادی خشکه کلاس 8 شش گوش

مهره فولادی خشکه کلاس 8 شش گوش در سایز های مختلف و طبق استاندارد DIN934 با دنده درشت میلیمتری تولید میشود. مهره فولادی خشکه کلاس 8 شش گوش برای اتصال بر روی پیچ خشکه 8.8 در شکل های شش گوش نیم دنده و تمام دنده و همچنین پیچ آلن تولید و عرضه میشود و در سایز های M3 الی M36 نیز در بازار موجود می باشد. مهره فولادی خشکه کلاس 8 شش گوش دارای مقاومت محیطی کمی می باشد و اغلب بصورت آبکاری شده گالوانیزه گرم و یا داکرومات در بازار یافت میشود. مفهوم کد 8 حک شده بر روی سطح این مهره فولادی دارا بودن تنسایل 800 مگاپاسکال که سطح مطلوبی از مقاومت کششی می باشد. مهره های فولادی به شکل مهره کاسه نمدی و مهره سر بسته نیز تولید می شوند.

مهره فولادی خشکه کلاس 8 شش گوش

مهره فولادی HV10

مهره فولادی HV10 دسته قدرتمندی از مهره های فولادی است که در تولید آن در سایز برابر از میزان متریال بیشتری استفاده شده و به اصطلاح میزان گوشت بدنه مهره بیشتر بوده و دارای وزن بیشتی نیز می باشد. مهره فولادی HV10 دارای درجه بالایی از سختی سطحی و مقاومت کششی می باشد و برای اتصال بر روی پیچ استاندارد DIN6914 گل درشت شش گوش تولید شده است. استاندارد بکار رفته در تولید مهره فولادی HV10 استاندارد DIN6915 بوده و همراه با واشر تخت استاندارد DIN6916 فولادی بسته میشود. این گرید از مهره فولادی HV10 اغلب در سوله سازی ها و سازه های سنگین ساختمانی مورد استفاده قرار می گیرد.

مهره فولادی HV10